"Deve" ile kermese davet

ÇANKIRI (AA) - Çankırı'da bir dernek tarafından açılan kermese ilgiyi artırmak için deve kullanılıyor.Süleymaniye-Mimar Sinan Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği, ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına  Süleymaniye Talebe Yurdu alanında açtığı...


banner390

ÇANKIRI (AA) - Çankırı'da bir dernek tarafından açılan kermese ilgiyi artırmak için deve kullanılıyor.

Süleymaniye-Mimar Sinan Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği, ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına  Süleymaniye Talebe Yurdu alanında açtığı kermesin tanıtımını, kentin sokaklarında deve gezdirerek yapıyor.

Dernek yetkilisi Latif Dereli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kermeste yemek, giysi, kitap gibi birçok ürün satıldığını, elde edilecek gelirden öğrencilere burs verileceğini söyledi.

Kermesin bugün açıldığını ve 5 gün boyunca açık kalacağını ifade eden Dereli, şunları kaydetti:

"Deveyi Eskişehir'den getirdik. Geçen yıl da deve kullanarak yaptığımız kermes vardı ve büyük ses getirmişti. Geçen yıl gelirimiz iki kat artmıştı. Bu yıl da inşallah güzel sonuç alacağımızı umuyoruz. Deveyi kesip, kermesin son günü kebap yapıp vatandaşlarımıza satacağız."

Deve dolayısıyla özellikle çocukların kermese yoğun ilgi gösterdiğini belirten Dereli, "Çocuklar gelince ister istemez aileleri de geliyor. Devenin çok büyük reklam katkısı oluyor. İlgiden oldukça memnunuz" dedi. 

Deveyi gezdiren Memduh Çakmak ise Arap kıyafetleri giydiğini ve bunun da tanıtıma büyük katkı sağladığını belirtti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.