"Dilenciliği Meslek Edindirmeyelim" projesi

- Kayseri'de proje doğrultusundaki çalışmalarda dilencilik yaptığı belirlenen 34 Suriyeli, Osmaniye'deki barınma merkezine yerleştirildi


banner390

KAYSERİ (AA) - Kayseri Valiliği tarafından "Dilenciliği Meslek Edindirmeyelim" projesi doğrultusundaki çalışmalar neticesinde kentte dilencilik yaptığı tespit edilen Suriye uyruklu 34 kişi, Osmaniye'deki barınma merkezine gönderildi.

Valiliğin yazılı açıklamasında, bu yıl uygulamaya konulan proje kapsamında dilencilikle mücadelenin etkin bir şekilde yürütüldüğü kaydedildi.

Vatandaşların duygularını kullanmak suretiyle hem çevreyi rahatsız eden hem de kamu huzur ve güvenliğine tehdit oluşturan kişilerin tespit edildiği belirtilen açıklamada, bu kişiler hakkında gerekli işlemlerin yapıldığı bildirildi.

Projede birçok kurumun koordineli çalıştığının aktarıldığı açıklamada, "İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan gerekli işlemlerinin ardından 34 Suriye uyruklu şahıs, İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile koordineli şekilde Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde bulunan barınma merkezine gönderilmiştir. Böylece, daha önce aynı gerekçelerle barınma merkezlerine gönderilen Suriyelilerin sayısı 419'a ulaşmıştır" ifadesi kullanıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.