banner417
banner425
28 Ekim 2014 Salı 17:47
35 Okunma
Disk Genel Başkanı Kani Beko:
banner416
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko, Eskişehir’de yaklaşık 3 aydır grevde olan işçileri ziyaret etti.

Beko, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir fabrikada işten çıkartılmalarla ilgili olarak grev yapan Birleşik Metal-İş üyeleriyle bir araya geldi. Ziyareti sırasında işverenlerin işten çıkarmaları hükümetten güç alarak yaptığını öne süren Kani Beko, “ICF işçilerini anayasal haklarını kullandığı için işten çıkaran işveren, cesareti hükümetin çıkardığı 6356 Sayılı Yasa’dan almaktadır. İşveren cesaretini kimden alıyor bellidir ancak biz cesaretimizi işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma örnekleriyle dolu tarihimizden alıyoruz” dedi.

Ağustos ayından bu yana grevde olan işçilere destek veren demokratik kitle örgütlerine, sendikalara, meslek odalarına teşekkür eden Beko, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin birçok ilinde ve ilçesinde DİSK olarak, biz yürüyüşlerde, direnişlerde, mitinglerde, fabrikalarda, belediyelerde dün olduğu gibi bugün de, yarın da işçi arkadaşlarımızı demokrasi, insan hakları, barış, kardeşlik, sendikal hak ve özgürlükler mücadelesinde, onlarla yan yana omuz omuza kol kola yürümeye devam edeceğiz. DİSK olarak bedeli ne olursa olsun bu onurlu mücadelenin sonuna kadar yanında olacağız. Bu işçi kardeşlerimizin hakkını yedirmeyeceğiz.”

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426