Diyarbakır'da Hüda Par üyesine yönelik saldırı

KAYSERİ (AA) - Diyarbakır'da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Yeni İhya Der Başkanı ve Hüda Par üyesi Aytaç Baran için Kayseri'de gıyabi cenaze namazı kılındı.Hunat Camisi'nde cuma namazı sonrası toplanan Kayseri...

Diyarbakır'da Hüda Par üyesine yönelik saldırı

banner390

KAYSERİ (AA) - Diyarbakır'da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Yeni İhya Der Başkanı ve Hüda Par üyesi Aytaç Baran için Kayseri'de gıyabi cenaze namazı kılındı.

Hunat Camisi'nde cuma namazı sonrası toplanan Kayseri Kardeşlik ve İyilik Platformu üyeleri, Baran için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Namazın ardından grup adına açıklama yapan Doğru Haber gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, dünyanın dört bir tarafında İslam alimlerine karşı saldırılar gerçekleştirildiğini söyledi.

Müslüman alimlere saldırıları "kafirlerin" gerçekleştirdiğini öne süren Göktaş, "Türkiye'de de bu saldırılar yaşanıyor. Güneydoğu bölgemizde PKK terör örgütü üyeleri, önemli İslam alimimiz Aytaç Baran'ı katletti. Bu saldırıyı gerçekleştiren kafirleri Allah'ım yerle yeksan et" diye konuştu.

"Şehit Aytaç Baran: Yasin Börü'ye şehadeti öğreten şehit. Yolun yolumuzdur" yazılı dövizler taşıyan grup, tekbir getirerek, "Kahrolsun PKK" sloganı attı.

Grup, daha sonra dağıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.