Diyarbakır'daki askeri araca saldırı

YOZGAT (AA) - İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce bomba yüklü aracın patlatılması sonucu şehit edilen Uzman Jandarma Çavuş Mehmet Koçak'ın (39) Yozgat'taki...

Diyarbakır'daki askeri araca saldırı

banner390

YOZGAT (AA) - İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce bomba yüklü aracın patlatılması sonucu şehit edilen Uzman Jandarma Çavuş Mehmet Koçak'ın (39) Yozgat'taki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Öztürk, beraberindeki Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgenaral Mehmet Şanver, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Yusuf Başer ve Yozgat Garnizon Komutanı Albay Selçuk Yıldırım ile şehit Koçak'ın Eskipazar Mahallesi'ndeki evine geldi.

Okunan Kuran-ı Kerim'in ardından Öztürk, şehidin ağabeyi Satılmış Koçak'a ve yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti. 

Şehidin eşi Dilek Koçak'a da taziyelerini ileten Bakan Öztürk, "Allah sabırlar versin. Şefaatine nail eylesin" dedi.

Şehidin eşi Dilek Koçak da Çözüm Süreci'ni eleştirerek, "Nasıl bir Çözüm Süreci bu, nasıl? 'Çözüm Süreci' diye milleti oyalıyorsunuz. Burada millet yiyip içip keyfine bakıyor, siz biliyor musunuz Doğu'da neler oluyor? Benim kocam 5 gündür evine gelmiyor, çocuklarının yüzünü görmüyor. 'Çözüm Süreci' diye oyaladınız, oyaladınız. Milletin canını yaktınız. Milletin canı yanıyor, sonra iki gün sonra herkes keyfine bakıyor. Kocamın kanı yerde kalmasın" diye konuştu.

Vatandaşların Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sokağa çıkmaya korktuğunu öne süren Koçak, "Millet Doğu'da dışarıya çıkmaya korkuyor. Bu nasıl bir şey, bu nasıl bir yaşam tarzı. Güneydoğu'yu alıyorlar. Askere vur emri vermiyorlar. Terör vuruyor, asker bekliyor. Eline silah alıyor gidiyor yolun ortasında bekliyor sap gibi. Asker de vursun, asker de onları öldürsün" ifadelerini kullandı.

Bakan Öztürk de şehidin eşini dinledikten sonra "Şehidimizin kanı yerde kalmayacak" dedi. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.