Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale'de, Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar protesto edildi.Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kırıkkale Şubesi üyeleri, Nur Camisi önünde teravih namazının ardından toplanarak Doğu Türkistan'da...

Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar

banner390

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale'de, Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar protesto edildi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kırıkkale Şubesi üyeleri, Nur Camisi önünde teravih namazının ardından toplanarak Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırıları protesto etti.

Platform adına basın açıklaması yapan AGD Kırıkkale Şube Başkanı Yusuf Bayraktar, 66 yıldır Çin yönetimi işgali altındaki Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik baskı ve zulümlerin devam ettiğini söyledi.

Çin yönetiminin Müslümanlara yönelik baskı ve tahakkümünü artırmasında özellikle ramazanı seçmesinin, Müslüman halkı provoke etmeye yönelik bir strateji olduğunu savunan Bayraktar, şöyle devam etti:

"Provokasyonların amacı Doğu Türkistan'ın Müslüman halkını kışkırtıp uluslararası kamuoyuna haksız gösterme çabasıdır. Geçtiğimiz hafta sadece oruç tuttukları için 100'e yakın kardeşimiz şehit edilmiştir. Yaşanan arbedede tartaklanan ve yaralanan kardeşlerimizin sayısı ise belli değildir."

Protesto, kılınan gıyabi cenaze namazı ve yapılan duanın ardından sona erdi.

 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.