Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar

NİĞDE (AA) - Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Niğde Şubesi üyeleri, Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırıları kınadı. AGD Niğde Şube Başkanı İlhami Altıparmak, Kent Meydanı'nda toplanan dernek üyeleri adına yaptığı...

Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar

banner390

NİĞDE (AA) - Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Niğde Şubesi üyeleri, Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırıları kınadı.

 AGD Niğde Şube Başkanı İlhami Altıparmak, Kent Meydanı'nda toplanan dernek üyeleri adına yaptığı açıklamada, 66 yıldır Çin yönetimi işgali altındaki Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik baskı ve zulümlerin devam ettiğini söyledi.

İşgalci Çin yönetiminin Müslümanlara yönelik baskıcı uygulamalarının işkence ve öldürmeye kadar varabildiğine dikkati çeken Altıparmak, Müslümanları provoke etmeye yönelik bir strateji izlenildiğini belirtti.

Provokasyonların amacının Doğu Türkistan'ın Müslüman halkını kışkırtıp uluslararası kamuoyuna haksız gösterme çabası olduğunu aktaran Altıparmak, "Biz bu coğrafyada Türk, Kürt, Arap ve Fars'ı ile barış içerisinde yaşamak istiyoruz. Bu coğrafyada Müslüman veya değil, hiç kimsenin saçının teline zarar gelmesini istemiyoruz. İnsanların hak ve hukuklarının gözetilmesini ve kimseye ikinci sınıf muamele yapılmasın istiyoruz" diye konuştu.

Kuran-ı Kerim ve dua okunmasının ardından grup dağıldı. 

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.