Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası

- Çankırı'daki şampiyonada Sağlık Bakanlığının UMKE ekibi olası bir kazada acil müdahale için görev yapıyor

Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası

banner390

ÇANKIRI (AA) - Çankırı'nın Bayramören ilçesinde gerçekleştirilen Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası'nda olası bir kazaya karşı Sağlık Bakanlığının Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) 24 saat hazır bekliyor.

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki UMKE ekibinin sorumlusu Mehmet Akif Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonada meydana gelebilecek kaza ve yaralanmalara karşı ilk günden beri 14 kişilik ekibin görevinin başında olduğunu bildirdi. 

İlçeye gelen sporcuların sağlığının korunması ve olası kazalara acil müdahaleden sorumlu olduklarını, yarışmanın başladığı 22 Ağustos tarihinde Sülüklü piknik alanına kamp kurduklarını belirten Özkan, "Yarışmanın başladığı tarihten bugüne kadar kampta kurduğumuz çadırlarla ekibimizle birlikte kalıyoruz. Sorunsuz bir şekilde yarışmanın devam etmesi bizim için de oldukça sevindirici. Şampiyona bitene kadar burada kalmaya devam edeceğiz" dedi.

Özkan, organizasyonda 3 ekibin görev yaptığını, 2 ekibin kalkış, birinin de iniş noktasında beklediğini dile getirerek "Ekiplerimizin araçlarında her türlü sağlık tedbiri alınmış durumda. Pilotlarımızın düşmeleri ya da herhangi bir sağlık sorunu yaşamaları durumunda ekiplerimiz anında müdahale edecek" şeklinde konuştu. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.