DÜRÜST İNSANLARIN DİYARI: ‘’KARAMAN’’

Karaman’da kesilmek üzereyken evin bahçesinden kaçan keçi, Mustafa Bircan tarafından yakalanarak sahibi bulunana kadar saklandı. Sahibine teslim edilen kurbanlık keçi Karaman’da insanlığın ölmediğini bir kere daha göstermiş oldu.

DÜRÜST İNSANLARIN DİYARI: ‘’KARAMAN’’

banner390
Karaman’da yaşanan olay insanlığın ölmediğini bir kere daha gösterdi. Karamanlı öğretmen Ahmet Aydın’ın bayramda kesmek için satın aldığı keçi, bahçe kapısı açık unutulunca kaçtı. Ahmet Aydın ve yakınları, kaçan keçiyi yakalamak için çabaladı, ancak keçiyi kaybederek eve döndüler. Karaman Gündem Gazetesi Facebook sayfasında keçinin kaybolduğu ilanının yayınlanması üzerine birçok yardımsever Aydın’ın kurbanlık keçisini bulmak için seferber oldu. Kaçan kurbanlığı Mustafa Bircan ve Çeltek Mahallesi Muhtarı Ahmet Türkben buldu. Kurbanlığı bulan Mustafa Bircan’ı birçok kişi aradı. Ancak Bircan arayanlara kurbanlığı tarif etmelerini ve boynuzunun nasıl olduğunu sordu. Yaklaşık 10 kişi keçinin boynuzu hakkında bilgi verdi. Ancak keçinin boynuzun olmadığı Ahmet Aydın belirtti. Bunun üzerine kurbanlık keçi Ahmet Aydın’a teslim edildi.
Kurbanlığını kaybeden Ahmet Aydın, Kurban Bayramı’nın birinci günü tekrar bir kurbanlık alarak kurbanını kesmişti. Öğretmen Aydın, kaçan keçiyi de keserek dağıttı. Ayrıca konuyla ilgili açıklama yapan Aydın, ‘’Kurban Bayramı’nın birinci günü kaybettiğimiz kurbanlığımızı bulup saklayan Sayın Mustafa Bircan ve Çeltek Mahallesi Muhtarı Ahmet Türkben’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Karaman, dürüst insanların diyarı olduğunu bir kere daha kanıtladı.’’ dedi.
 
 
 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Adsız - 3 ay önce
Bulup besleyıp sahıbını arayan ınsan durust sagolsun da dıger arayan 9 kısıye ne demelı alabılseler haram lokmayı yıyecrķetdı bence bu konuya baska bı baslık atılsa daha ısabetlı olur.bı karamanlı olarak 9 kısıden utanıyorum...
Admin: Onlarında kurbanlıklarını kaybetme olasılığı olmaz mı?
Avatar
Mehmet Arslan - 3 ay önce
Bu haberin basligi olmamis. Karaman, kelaynak kuslari gibi durust insanlarin neslinin tukendigi bir sehir oldu. Bir de gurbetci karamanlilardan dinleyin karamanin durustlugunu