E-5 Karayolu’nda Ata’ya Saygı Duruşu

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76’ncı yıldönümünde saat 09.05’i gösterdiğinde E-5 Karayolu’nda araçlarını durduran sürücüler ve duraklarda bekleyen vatandaşlar saygı duruşunda bulundu.Saat 09.05’te sirenlerin...

E-5 Karayolu’nda Ata’ya Saygı Duruşu

banner390
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76’ncı yıldönümünde saat 09.05’i gösterdiğinde E-5 Karayolu’nda araçlarını durduran sürücüler ve duraklarda bekleyen vatandaşlar saygı duruşunda bulundu.

Saat 09.05’te sirenlerin çalmaya başlamasıyla birlikte E-5 Karayolu üzerinde araçlarından inen bazı vatandaşlar Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşunda bulundu. Pazartesi günü olması nedeniyle yoğun olan trafik, kimi vatandaşların saygı duruşu için araçlarından inmesiyle tamamen durdu. Araçlarından inmeyen vatandaşlar korna çalarken, emniyet ekipleri de sirenlerini çalarak Atatürk’ü andı. Saygı duruşunun ardından trafik tekrar normal seyrine döndü.

Otobüs ve metrobüs durakları ile üst geçitlerde bulunan vatandaşlar da saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşunda bulunan üniversite öğrencisi Kerem Sıvış, “Onun düşünceleriyle yaşayalım yeter. Saygı duruşu yaptık, onun düşüncelerini bir ömür tutmamız lazım” dedi.

Öte yandan Boğaziçi Köprüsü’nde çalışan işçiler ve sürücülerin de saygı duruşunda bulundukları görüldü.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.