Elektrik kesintileri

KONYA (AA) - Elektrik kesintisi Konya, Karaman ve Aksaray'da yaşamı olumsuz etkiledi.Konya'da elektrik kesintisi nedeniyle Kampüs-Alaaddin hattındaki tramvay seferleri yapılamadı. Yolda kalan vatandaşlar, otobüslerle taşındı. Bazı iş merkezlerinde...

Elektrik kesintileri

banner390

KONYA (AA) - Elektrik kesintisi Konya, Karaman ve Aksaray'da yaşamı olumsuz etkiledi.

Konya'da elektrik kesintisi nedeniyle Kampüs-Alaaddin hattındaki tramvay seferleri yapılamadı. Yolda kalan vatandaşlar, otobüslerle taşındı. Bazı iş merkezlerinde vatandaşlar asansörde mahsur kaldı. 

Kentte, Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri de iptal edildi. Elektrik kesintisi nedeniyle perondaki bir YHT seti, dizel motorlu lokomotifle çekildi. Seferlerin iptal edilmesiyle garda bekleyen vatandaşlar, otobüslerle taşınmaya başlandı. Kentte, uçak seferlerinde ise aksama yaşanmadığı bildirildi.

Sinyalizasyon sistemi çalışmadığı için küçük çaplı kazalar meydana geldi. Hastane ve polis merkezi, elektrik kesintisi nedeniyle jeneratörlerini devreye soktu.

- Aksaray 

Aksaray'da elektrik kesintisi nedeniyle kent merkezinde trafikte yoğunluk yaşandı. Hastane ve diğer resmi kurumlarda jeneratörün devreye girmesiyle hizmetlerde herhangi bir sıkıntı yaşanmadı.

- Karaman

Karaman'da kentte sinyalizasyon sistemi çalışmadığı için trafikte aksamalar oldu. Süt ürünleri satışı yapan küçük esnaf ise elektrik kesintisi nedeniyle kaygılı. Buzdolabının çalışmamasından dolayı ürünleri bozulma tehlikesi yaşayan esnaf, bir an önce elektriklerin gelmesini bekliyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.