Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kayseri'de

KAYSERİ (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ağrı'daki terör saldırısına ilişkin, "Provokasyonlara çok dikkat etmek lazım. Bu saldırıyı düzenleyenlerin sahibi kimse mutlaka kendilerine çeki düzen vermelidirler" dedi.Yıldız,...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kayseri'de

banner390

KAYSERİ (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ağrı'daki terör saldırısına ilişkin, "Provokasyonlara çok dikkat etmek lazım. Bu saldırıyı düzenleyenlerin sahibi kimse mutlaka kendilerine çeki düzen vermelidirler" dedi.

Yıldız, Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen AK Parti Kayseri Gençlik Kolları Olağan Genel Kurulu öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Milletvekilliği aday adaylığı sürecinde hem anket çalışması yaptıklarını hem de başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere birçok kesimle istişarelerde bulunduklarını belirten Yıldız, bu faktörlerin ışığında 9 milletvekili adayını belirlediklerini söyledi.

Bütün adayların gayretli çalışmalarıyla 7 Haziran akşamı başarılı bir sonuç almayı hedeflediklerini ifade eden Yıldız, bu süreçte aday adaylarının duruşları ve hareketleriyle bütün partilere örnek olabilecek davranışlarda bulunduğunu kaydetti.

Seçimlerde AK Parti'ye oy versin vermesin bütün vatandaşların görüş ve tercihlerine sonuna kadar saygılı olacaklarını belirten Yıldız, demokrasinin de bunu gerektirdiğini vurguladı.

Seçim sürecinde AK Parti olarak tahrik eden herhangi bir ifadede bulunmayacaklarını dile getiren Yıldız, "Bütün milletvekili adaylarımız, teşkilatımızın bütün kademeleriyle bunu uygulayacağız. Başarılı bir seçim dönemi temenni ediyorum. Gerek AK Parti'ye gerekse muhalefet partilere kazasız belasız bir seçim diliyorum" diye konuştu.

 

- Ağrı'daki terör saldırısı 

Yıldız, Ağrı'daki terör saldırısına ilişkin soru üzerine şunları söyledi:

"Öncelikle askerlerimize Allah'tan şifa diliyorum. Provokasyonlara çok dikkat etmek lazım. Bu saldırıyı düzenleyenlerin sahibi kimse mutlaka kendilerine çeki düzen vermelidirler. Türkiye, bir süreçten geçiyor. Türkiye, terörle alakalı konularda normalleşmesini tamamlamak zorundadır. Türkiye bu konuyu sürdürülebilir halde götüremez. Şu ana kadar hükümetimizin yaptığı çalışmalar artık nihayetlenme noktasına doğru gittiğini gösteriyor ama dış tahriklerin içeride oluşan olumsuz yapıyla beraber süreci provoke etmesine müsaade etmemek lazım. Bizim duruşumuz son derece net ve açık ama onların da sahiplerinin aynı şekilde bu konuya nezaket göstermeleri, dikkat etmeleri, ülkemizin milli birlik ve bütünlüğüne mutlaka dikkat etmeleri gerekiyor. Tabii ki etkisiz hale getirildi saldırganlar ama askerlerimizin bir an önce şifa bulmasını temenni ediyorum." 

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.