Erciyes'te hafta sonu yoğunluğu

Erciyes'te hafta sonu yoğunluğu

banner390

KAYSERİ (AA) - Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden Erciyes'te hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor.

Hafta sonunu Erciyes Kayak Merkezi'nde geçirmek isteyen aileler, çocuklarıyla Tekir ve Hacılar Kapı'daki pistlere akın etti.

Bazı vatandaşlar kızaklarla kaymayı tercih ederken gondol altındaki pisti kullanan kayakseverler ise snowboard ve kayak takımlarıyla kaymanın heyecanını yaşadı. 

Dikkatsiz kayakseverler ise zaman zaman küçük çaplı kazaların yaşanmasına neden oldu.

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezonun açılmasıyla özellikle hafta sonları komşu illerden ve kent genelinden yoğun ziyaretçi aldıklarını söyledi.

Tekir ve Hacılar bölgesindeki pistlerin kayak yapmaya elverişli olduğunu belirten Cıngı, kayak yapmayı bilmeyen vatandaşların kızaklarla kaydığını, profesyonel ve yarı profesyonel kayakçıların ise gondol altındaki pistlerde kaymanın heyecanını yaşadığını ifade etti.

Cıngı, Erciyes'e gelenlere huzurlu bir ortam sağlamaya çalıştıklarını vurgulayarak, "Vatandaşlar sadece kayak yapmaya değil, pikniğe de geliyor. Güzel bir hafta sonu geçirip dönüyorlar. Onların burada eğlendiklerini görmek bizi de memnun ediyor" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.