banner417
banner425
26 Şubat 2015 Perşembe 12:42
74 Okunma
Erciyes'le ilgili bilgiler artık
banner416

KAYSERİ (AA) - Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezlerinden Erciyes'e yurtiçi ve yurtdışından gelecek kayakseverlerin merkezin fiziki yapısını, pist, yol ve teleferik durumunu daha kolay öğrenebilmesi için akıllı telefonlarda kullanılmak üzere geliştirilen program tanıtıldı.

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısında, geliştirilen programla kayak merkezine gelmek isteyen kayakseverlerin merkez hakkında her türlü bilgiye ulaşabileceklerini söyledi.

Erciyes Master Planı'nın hızla devam ettiğini belirten Cıngı, "Kayak altyapımızı tamamlamak üzereyiz. Kayak merkezimizde genişlemek yerine derinleşen bir politika izliyoruz. Yani sosyal imkanları artırmaya, yerli ve yabancı turistlerimizin eğleneceği ortamları hazırlamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda altyapı çalışmaları belli bir seviyeye geldikten sonra üstyapı çalışmalarına ağırlık veriyoruz" diye konuştu. 

Şirketin kurulduğu ilk günden itibaren internet ve sosyal medyayı etkin kullanmaya gayret ettiklerini vurgulayan Cıngı, şunları kaydetti:

"Bugüne kadar çeşitli sosyal medya sayfaları ve daha da önemlisi 50 bin vatandaşımıza mail yoluyla kayak merkezimizdeki fiziki durumla ilgili günlük bilgi verdik. Hava durumu, pist durumu, teleferik durumu... Vatandaşlarımız bu bilgilere göre kayak merkezimize gelme kararı veriyor. Bu sistemi bir adım ileri taşıyarak, son zamanların vazgeçilmezi olan akıllı telefonlar için bir uygulama geliştirdik. Yaklaşık 6 ay sonunda Erciyes Mobil Programımızı hizmete sunduk. Bu programla kayakseverlere bilgilerimizi anlık olarak vereceğiz. Bu uygulamamızda hava, pist, teleferik durumu dahil her şey var. Bu program daha sonra görüntülü hizmet vermeye başlayacak. İnsanlar daha kayak merkezine ulaşmadan hangi pist yoğun hangisi değil görüntülü olarak tespit edebilecek."

Cıngı, Erciyes'te can güvenliğini en üst seviyede tutmaya çalıştıklarını belirterek, "Program içerisinde acil durum ikonumuz var. Kaybolma, sakatlanma durumunda vatandaşlarımız, bu ikonu kullanarak koordinatlarını isterse mail olarak gönderebiliyor, isterlerse de durum bilgilerini 112 Acil Servise ya da jandarmaya gönderebilecek" dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426