Eskişehir'de kedinin işkenceyle telef edilmesi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, bir kafeden sahiplendiği kediyi işkenceyle telef ettiği ve bu görüntüleri sosyal medyada yayınladığı iddiasıyla hakkında dava açılan üniversite öğrencisinin yargılanmasına devam edildi.Eskişehir 4'üncü Asliye...

Eskişehir'de kedinin işkenceyle telef edilmesi

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, bir kafeden sahiplendiği kediyi işkenceyle telef ettiği ve bu görüntüleri sosyal medyada yayınladığı iddiasıyla hakkında dava açılan üniversite öğrencisinin yargılanmasına devam edildi.

Eskişehir 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, hayvan haklarıyla ilgili bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve avukatlar ile kediyi sahiplendiren kafenin ortakları hazır bulundu. Mazeret bildiren tutuksuz sanık M.C.A. ise duruşmaya katılmadı.

Duruşmada, Eskişehir Barosu Hayvan Hakları Komisyonu avukatlarından Buket Ünlü Hatip, sanığın iki celsedir davayı uzatmaya yönelik mazeret bildirdiğini iddia ederek, bunun mahkeme heyeti tarafından reddedilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, bir sonraki duruşmada kararın açıklanacağına yönelik sanığa ihtar gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.