Eskişehir'den kısa kısa

- Seyitgazinin Eğitimi için protokol imzalandı

Eskişehir'den kısa kısa

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörlüğü ile Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında "Seyitgazi İlçesinde Eğitim ve Öğretim Faaliyetlerinin Desteklenmesi" konulu protokol imzalandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, ESOGÜ Rektörlük Senato Salonu'nda gerçekleşen imza töreninde protokole ESOGÜ Çocuk ve Genç Eğtimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOGEM) adına ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Seyitgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen imza attı.

Protokolün Seyitgazi ilçesinde eğitimin niteliği ile ilgili olarak belirlenen ve öncelikli alanlar başta olmak üzere taraflarca uygun görülen alanlarda planlı çalışmalar yürütülerek özellikle öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltmeyi, Seyitgazi ilçesinde görev yapmakta olan öğretmenlerin niteliklerini artırmayı ve eğitimin desteklenmesini sağlamayı, ayrıca yıl boyunca sürecek bilimsel ve sosyal aktivitelerde Seyitgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ortak etkinlikler düzenleme ve yürütmeyi amaçladığı kaydedildi.

- Türk Kütüphaneciler Derneği'nden Büyükerşen'e ziyaret

Türk Kütüphaneciler Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Haşim Bozdoğan ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamada, Türk Kütüphaneciler Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Haşim Bozdoğan ve yönetim kurulu üyeleri ziyarete katıldığı belirtildi.

Haşim Bozdoğan Türk Kütüphaneciler Derneğinin faaliyetleri hakkında bilgiler verdiği bildirildi.

Başkan Büyükerşen Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirilmesi planlanan proje için destek vereceklerini kaydetti.

- Güvercin Köy Projesi

Odunpazarı Belediyesi Güvercin Köy Projesi'ne verilen destek artıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ESBİRLİK Başkanı Vedat Akbıyık ve Es Yem Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sürel konu ile ilgili Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'u makamında ziyaret etti

Projenin Türkiye’de başka bir örneği olmadığına dikkat çeken Murat Sürel, "Belediyecilik anlayışında sosyal değerlere sahip çıkan Başkan Kurt’a ve Güvercin Köy Projesi’ne Es Yem olarak destek olmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.


- Seyitgazi'ye kapalı devre sulama sistemine geçiyor

Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde kapalı devre sulama sistemine geçiliyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, Seyitgazi'nin tamamında devreye girecek Kapalı Devre Sulama sisteminin proje yapım işi sözleşmesi DSİ 3. Bölge Müdürlüğü'nde imzalandığı belirtildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın projenin tarımsal anlamada kalkınmayı daha da hızlandıracağını bildirdi.

Kalın konu ile yaptığı açıklamada ayrıca, "İlçemizde tarımsal kalkınmanın gelişmesi ve her türlü projenin uygulamaya geçmesi için belediye olarak üzerimize düşeni yerine getiriyoruz. Kapalı Devre Sulama sisteminin proje yapım işi sözleşmesinde imzalar atıldı. İnşallah 1,5 yıl içinde bu sistem tamamlanmış olacak. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu'na, Seyitgazi'miz için önem arz eden bu projeye verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Seyitgazi'li hemşerilerimize, çiftçilerimize ve Seyitgazi'mize hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.


Etiketler; #eskişehir

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.