Eskişehir'den kısa kısa

- Tepebaşı Belediyesi'ne kardeş şehir ziyareti

Eskişehir'den kısa kısa

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Almanya Berlin Treptow-Köpenick Belediyesi'nden Tepebaşı Belediyesi'ne kardeş şehir ziyareti.

Belediyeden yapılan açıklamada, Tepebaşı Belediyesi'nin kardeş şehri olan Almanya Berlin Treptow-Köpenick heyeti temaslarda bulunmak üzere Eskişehir'e geldiği bildirildi.

Tepebaşı Belediyesi'nde gerçekleşen ziyarette Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, iki şehrin benzer kültürel yapılarının olduğuna dikkat çekerek geliştirilen karşılıklı ilişkilerin önemli aşamalar kaydettiğini kaydetti.


- Tepebaşı Belediyesi Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ses yarışmasında, şef ve bestekar İdil Çeliker yönetimindeki, Tepebaşı Belediyesi Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu öğrencilerinden Atahan Demir, 14-17 yaş kategorisinde Eskişehir erkek ses 1'incisi oldu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ın Atahan Demir'i kutlamak için koronun çalışmasını ziyaret ettiği bildirildi.

Atahan Demir ise yarışmada elde ettiği dereceden dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Türkiye çapında düzenlenen bu yarışmada önümüzdeki günlerde Eskişehir'i temsil edecek olmanın heyecanını yaşıyorum. Tepebaşı Belediyesi Türk Sanat Müziği Çocuk ve Gençlik Korosu olarak biz bir aileyiz, bu başarı hepimizin. Bu alanda yetişmemiz için bize her türlü imkanı sağlayan Ataç'a özellikle teşekkür ediyorum. Bana Türk Sanat Müziği'ni sevdiren ve öğreten değerli hocam İdil Çeliker'e çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.


- 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Eskişehir Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanı Esra Özkan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

Sendikadan yapılan açıklamaya göre, Özkan, kadınların medyanın ve ekonominin vitrin malzemesi olarak kullanılmaması gerektiğini bildirdi.

Kadınların çalışma ve sosyal hayatta önlerine konulan bariyerler kaldırılması gerektiğini belirten Özkan, "Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, kadınların sorunlarına odaklanma açısından bir fırsat olarak görürken, kadınları ve sorunlarını adeta bir güne hapseden anlayışı da sağlıklı bulmadığımızı ifade ediyor; başta kadın çalışanlar olmak üzere bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, sorunlarının çözümüne vesile olması temennisiyle kutluyoruz" ifadelerini kullandı.


- Glokom Haftası etkinlikleri devam ediyor

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Glokom Haftası farkındalık etkinlikleri devam ediyor.

ESOGÜ'den yapılan açıklamada, 6-12 Mart Glokom Haftası nedeniyle Eskişehir Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Poliklinikler girişinde göz tansiyonu ölçümü yapıldığı kaydedildi.

Glokom konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilgün Yıldırım öncülüğündeki ekiple yapılan muayeneler tüm gün hastanedeki hasta ve ziyaretçilere hizmet verdiği bildirildi.

Hastalara içerisinde glokom ile ilgili açıklayıcı bilgilerin bulunduğu broşürler dağıtıldığı aktarıldı.


Etiketler; #eskişehir

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.