Eskişehir'den kısa kısa

- İnönü ilçesinin içme suyu boru hatlarını tamamen yenilenecek

Eskişehir'den kısa kısa

banner390

ESKİŞEHİR (AA) -Eskişehir Su Kanalizasyon İdaresi(ESKİ) Genel Müdürlüğü, İnönü ilçesinin içme suyu boru hatlarını tamamen yenileyecek.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, yapılacak ihaleyle birlikte 124 bin 500 metrelik boru hattı döşeneceği bildirildi.

İçme suyu inşaatı için ihalenin 14 Mart tarihinde yapılacağı ve içme suyu inşaatının Tepebaşı, Odunpazarı, Alpu, Günyüzü, Mihalıçcık, Seyitgazi ve Çifteler’deki kırsal mahallelerde de gerçekleştirileceği kaydedildi.

Projeyle, İnönü İlçesi'nin ve 27 kırsal mahallenin su sorunu çözüleceği ifade edildi.


- Taksicilerin sorunları görüşüldü

Büyükşehir Belediyesi, Zabıta Daire Başkanlığınca düzenlenen toplantıda taksici esnafının sorunları dinlendi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin taksici esnafı ile bir araya geldiği belirtildi.

Zabıta Daire Başkanlığınca düzenlenen toplantıda sorunlarını dile getiren taksici esnafı, ara durak taleplerini Büyükşehir Belediyesi'ne ilettiği ve taksicilerin sorunlarını dinleyen Zabıta Daire Başkanı Cem Serttaş ara duraklar konusunda kararı UKOME Genel Kurulu'nun verdiğini ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi olarak taksileri yılda 2 kere denetleyeceklerini belirten Serttaş'ın taksicileri yanlış park ve tramvay yolunu kullanmama konusunda uyardığı kaydedildi.

- Tepebaşı'ndan geri dönüşüm projesi


Tepebaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Tepebaşı'nın parklarını bahara hazırlıyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, Park Bahçeler Müdürlüğü "Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak" sloganı ile atık maddelerin geri dönüşümü gerçekleştiriliyor.

Beyazperde de sahnelenen "Minyonlar" film karakterleri atık malzemelerden yeniden tasarlanarak birer saksıya dönüştüğü ifade edildi.


Etiketler; #eskişehir

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.