banner417
banner425
05 Mart 2016 Cumartesi 17:01
39 Okunma
Evsel atıkları süs eşyasına dönüştürüyor
banner416

ELAZIĞ (AA) - Hobi amaçlı başladığı el sanatlarıyla meslek sahibi olan ev hanımı, kurduğu atölyede evsel atıkları süs eşyasına dönüştürerek ekonomiye kazandırıyor.

Ev hanımı Aysun Gürbüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evlendikten sonra eşiyle Hatay'dan Elazığ'a yerleştiğini belirterek, evliliğinin ilk yıllarını evinde geçirdiğini ve boş vakitlerini değerlendirmek amacıyla el sanatlarıyla uğraşmaya başladığını söyledi.

Evinde oluşturduğu atölyede ham madde olarak evsel atıklardan faydalanmaya çalıştığını kaydeden Gürbüz, ev kadınlarından temin ettiği kullanılmayan bardaklar, plastik kaplar, şişeler, ambalajlar ve eski giysiler gibi birçok malzemeyi süs eşyasına dönüştürerek doğayı korumayı amaçladığını anlattı.

Gürbüz, yoğun talep üzerine ürünlerini çeşitlendirdiğini aktararak, "Yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da takipçilerim var. Özellikle gurbetçiler yaptığım çalışmaları çok beğeniyor. Almanya, Hollanda, İtalya ve Venezuela gibi ülkelere ürünlerimi göndermekteyim'' ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
Türkiye
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426