Fransız Basınında Atatürk Ve Cumhuriyet Sergisi

Eskişehir’de fotoğraf sanatı üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Osman Yaşar Tanaçan’ın, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle, Fransız basınının ‘Cumhuriyet ve Atatürk’e bakışını yansıtan’ bir sergi açacağı açıklandı.Tepebaşı...

Fransız Basınında Atatürk Ve Cumhuriyet Sergisi

banner390
Eskişehir’de fotoğraf sanatı üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Osman Yaşar Tanaçan’ın, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle, Fransız basınının ‘Cumhuriyet ve Atatürk’e bakışını yansıtan’ bir sergi açacağı açıklandı.

Tepebaşı Belediyesi’nin desteğiyle açılacak “70 yıl önce Fransız basınında Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti” adlı sergide, 40’lı yıllara ait bazı Fransız dergilerinin Cumhuriyet’in getirdiği yenilikler ve Atatürk’ün başarıları üzerine hazırladığı özel sayılar ışığında Fransız basınının Türkiye’ye bakışı yansıtılacak. Yapılan açıklamaya göre; Espark AVM zemin katta 27 ekim pazartesi saat 18.00’de açılacak ve 1 Kasım’a kadar devam edecek olan sergide, Tanaçan’ın arşivinde bulunan Fransız dergilerindeki fotoğraflar ve Prof. Dr. Medine Sivri’nin Fransızcadan yaptığı çeviri metinlerle, dönemin Fransız basınının Türkiye’de yaşanan değişim ve dönüşüme ‘övgülü’ yaklaşımı yer alacak.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.