Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Konya'da

KONYA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Türkiye'ye gelip öğrenim gören bu kardeşlerimizin ülkelerine gittiklerinde hepsinin adeta birer büyükelçi olarak görev yapacağını çok iyi biliyoruz" dedi.Beyşehir ilçesindeki...

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Konya'da

banner390

KONYA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Türkiye'ye gelip öğrenim gören bu kardeşlerimizin ülkelerine gittiklerinde hepsinin adeta birer büyükelçi olarak görev yapacağını çok iyi biliyoruz" dedi.

Beyşehir ilçesindeki programının ardından Konya Kent Meydanı'nda yapılan 8. Uluslararası Öğrenci Buluşması'na katılan Kılıç, 3 bine yakın uluslararası öğrencinin eğitim görüyor olmasının Konya'nın üniversite şehri anlamında ne kadar büyük yol kat ettiğini bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının görev alanında olan Kredi ve Yurtlar Kurumu ile ilgili çalışmalarının da Konya'da hızlı şekilde devam ettiğini belirten Kılıç, şunları kaydetti:

"Bu yıl içinde yaptığımız yatırım çalışmaları sayesinde ciddi anlamda yurt kapasitesi artırımına gidiyoruz. İnşallah öğrenci kardeşlerimiz önümüzdeki yıldan itibaren çok daha konforlu, çok daha gelişmiş yurtlarda misafirimiz olacaklar. Bu coğrafya, bu şehir her geleni bağrına basan, kucaklayan, misafirlerini evindeymiş gibi hissettiren aziz bir millet. Türkiye'miz uluslararası anlamda en iyi noktalara geldi. Türkiye'ye gelip öğrenim gören bu kardeşlerimizin ülkelerine gittiklerinde hepsinin adeta birer büyükelçi olarak görev yapacağını çok iyi biliyoruz."

Kılıç, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun akademisyen kimliğinden dolayı öğrencilerle sürekli bir arada bulunduğunu dile getirerek, "Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu yurt dışında belli bir dönem içerisinde eğitim görevlisi olarak görev yapmış ve orada birçok öğrenci yetiştirmiştir. Sayın Başbakanımız şu anda da o edindiği tecrübelerle Türkiye'nin geleceğiyle ilgili yoğun bir çalışma içerisinde" diye konuştu.

Konuşmanın ardından, Konya Valisi Muammer Erol ve protokol üyeleriyle 8. Uluslararası Öğrenci Buluşması'nın açılışını gerçekleştiren Kılıç, ülkelerin stantlarını gezdi.

Kılıç, daha sonra Konya'nın Çumra ilçesindeki stadyumda incelemelerde bulundu.

Burada Çumra Çatalhöyük Spor Kulübü sporcuları ile sohbet eden Kılıç, sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından halı sahada amatör maçın başlama vuruşunu yapan Kılıç, bir süre maçı izledikten sonra yapımı devam eden kapalı spor kompleksi inşaatı hakkında yetkililerden bilgi aldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.