Hakkari'deki terör saldırısı

- Dağlıca saldırısı Yozgat Şehir Hastanesi inşaatında çalışan işçiler tarafından protesto edildi

Hakkari'deki terör saldırısı

banner390

YOZGAT (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı, şehir hastanesi inşaatında çalışan işçiler tarafından protesto edildi.

İnşaat alanında toplanan işçiler, işçi kıyafetleriyle ellerinde Türk bayrağı taşıyıp ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez",  "Kahrolsun PKK", şeklinde slogan atarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. 

Burada, İstiklal Marşı okuyarak şehitler için dua eden işçilere vatandaşlar da eşlik etti.

İşçilerden Fatih Hikmet Seyfi, gazetecilere yaptığı açıklamada, Dağlıca'da çok sayıda şehit olduğu haberi aldıklarını ifade etti.

Sabah saatlerinde çalışmak için sahaya çıktıklarını ancak çalışmaya ellerinin ve gönüllerinin varmadığını anlatan Seyfi şöyle devam etti:

"Doğuda uzman jandarma arkadaşımız var. Telefonla görüştük ve çok sayıda şehit olduğunu söyledi. O anda arkadaşlarla toplandık. Yetkililerimize bilgi verdik ve 'biz bu şekilde çalışamayız' dedik. 'Biz kimseye zarar vermeden meydana ineceğiz' dedik. Aramızda Türkiye'nin her yerinden arkadaşımız var. Onlar da bizimle beraber oldular. Şehitlerimiz için yürüdük. Üzüldüğümüz için, vicdanımız için, vatanımız için yürüdük. Bundan sonra da inşallah şehidimiz olmaz. 'Şu an herkes silahını alsın gelsin' desinler şimdi bu şekilde toplanır gideriz. Askere de gideriz, savaşa da gideriz. Onlar orada şehit olurken biz burada bu şekilde çalışamıyoruz."


Etiketler; #Yozgat #protesto

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.