Hakkari'deki terör saldırısı

- Saldırıda şehit olan Sözleşmeli Piyade Er Resul Coşkun, Topçu Uzman Çavuş Tuğrul Köseoğlu ve Piyade Er Muharrem Öksüz'ün babaevine ateş düştü

Hakkari'deki terör saldırısı

banner390

KONYA (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının düzenlediği hain saldırıda şehit düşen Konyalı üç askerin ailesine acı haber verildi.

Görevli askerler, acı haberi vermek için Sözleşmeli Piyade Er Resul Coşkun'un merkez Selçuklu ilçesi Yazır Mahallesi Canfeda Sokak'taki babaevine gitti. 

Şehidin babası Zeki ve annesi Sıdıka Coşkun'un akşam saatlerinde misafirliğe gittiği öğrenildi. Acı haberi alan şehidin arkadaşlarının evin önünde toplandığı bilgisini alan baba Coşkun, evine geldi. Bu sırada karşısında askeri yetkililer ve sağlık personeli gören Coşkun, fenalaştı. Sağlık görevlilerin müdahale ettiği acılı aile, güçlükle eve çıkarıldı.

Haberin ardından şehidin babaevinin bulunduğu sokağın girişine Türk bayrakları asıldı. Haberi duyan mahalleli, şehit evinin önüne akın etti.

Bekar olan Coşkun'un yaklaşık 2 ay önce nişanlandığı öğrenildi.

- Divanlar Mahallesi'ne ateş düştü

Piyade Er Muharrem Öksüz’ün Karatay ilçesi Divanlar Mahallesi'ndeki babaevine acı haberi askeri yetkililer verdi. Baba Ömer Öksüz, haberi alınca sinir krizleri geçirdi. Haberi alan mahalle sakinleri, şehidin babaevine gelerek taziyede bulundu.

Fenalaşan anne Aliye Öksüz'e sağlık görevlileri müdahale etti. Şehidin babevine Türk bayrakları asıldı.

- Eşini iki ay önce memleketine göndermiş

Şehit Topçu Uzman Çavuş Tuğrul Köseoğlu'nun Ereğli ilçesi Batı Alagöz Mahallesi'nde ikamet eden annesi Sultan Aydın’a acı haberi Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfü Yaran ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Efe verdi. Şehidin babası İsmail Köseoğlu'nun ise acı haberi İstanbul'da akrabalarının düğününde aldığı öğrenildi.

Oğlunun şehit olduğu haberini alan baba Köseoğlu'nun Ereğli'ye hareket ettiği bildirildi.

Öte yandan şehidin annesi Sultan Aydın ile babası İsmail Köseoğlu'nun 25 yıl önce ayrıldığı, mahkemenin anneye verdiği 4 çocuğun en büyüğü olan Tuğrul Köseoğlu'nu dayısı Rıfat Özbek ve üvey babası Murat Aydın'ın büyüttüğü öğrenildi.

Şehit Köseoğlu'nun, 2 yıl önce sağlık görevlisi Tansu Aygördü ile evlendiği, bir yaşında Zeynep isimli kız babası olan şehidin 2 ay önce Hakkari'deki terör saldırıları nedeniyle eşini Ereğli’ye gönderdiği belirtildi.

- "İçime doğdu"

Şehidin dayısı Rıfat Özbek, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeğeninin askerliği çok sevdiğini söyledi.

Ona bir süre önce başka bir iş yapmasını önerdiğini anlatan Özbek, "Bana, 'Mesleğimi seviyorum dayı' dedi. Dört kardeşin en büyüğüydü. Sürekli konuşurduk. En son konuşmamızda mayın temizliyorlardı. Yeğenim, 'Gerekli vur emri verildi, teröristleri tamamen vuruyoruz' diyordu. Terör saldırısını duyunca içime doğdu. Yeğenim kirpi araçlarını kullanıyordu. Kardeşime bir şey belli etmedim ama içime doğmuştu" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.