banner417
banner425
13 Mart 2016 Pazar 16:29
17 Okunma
Hakkari Valiliğinden açıklama
banner416

HAKKARİ (AA) - Hakkari Valiliğinden, Yüksekova ilçesinde 22.00'den itibaren başlayacak sokağa çıkma yasağı süresince başka yerde ikamet etmek isteyen vatandaşlara gerekli desteğin sağlanacağı bildirildi.

Bu sürede uygulanacak tedbir ve faaliyetlerin öncelikli amacının vatandaşların can ve mal güvenliği ile kamu düzeninin tesisi olduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu amaçla faaliyetler öncesinde gerekli çalışmalar ve hazırlıklar yapılmıştır. Yüksekova ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağı süresince başka bir yerde ikameti tercih etmeleri durumunda, kaymakamlık veya kolluk görevlileri ile irtibata geçmeleri halinde valiliğimizce gerekli destek sağlanacaktır. İlçede yaşayan vatandaşlarımızın, faaliyetleri icra edecek kamu görevlilerimiz ve güvenlik güçlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerekli hazırlıklar tamamlanmıştır."

Açıklamada şu açıklamalara yer verildi:

"Bu duyurumuzun amacı, teröristlerce kandırılmış vatandaşların bir an önce barikatların arkasından çıkmaları ve evlerine, ailelerine, okullarına veya işlerinin başına dönmelerine yönelik çağrıdır. Bu duyurumuz aynı zamanda ilçeyi bombalarla, çukur ve barikatlarla yaşanmaz hale getiren bölücü terör örgütü unsurlarının, bir an önce teslim olmalarına yönelik ihtardır."

Anahtar Kelimeler:
Türkiye
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426