Hastanede Düşme Olaylarına Karşı Güvenlik Ağı Gerildi

Tokat Devlet Hastanesi’nde havalandırma boşluğuna düşme olaylarına karşı güvenlik ağı gerildi.Tokat Devlet Hastanesi’nin iki katlı poliklinik servisinde olası kazalara karşı hastane yönetimi önlem aldı. Havalandırma boşluklarına çocukların...

Hastanede Düşme Olaylarına Karşı Güvenlik Ağı Gerildi

banner390
Tokat Devlet Hastanesi’nde havalandırma boşluğuna düşme olaylarına karşı güvenlik ağı gerildi.

Tokat Devlet Hastanesi’nin iki katlı poliklinik servisinde olası kazalara karşı hastane yönetimi önlem aldı. Havalandırma boşluklarına çocukların veya hastaların düşme olayına karşı güvenlik ağı gerildi. Tokat Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Cengiz Yakıt, çalışan ve hasta güvenliğinin sağlanmasının öncelikli hedefleri olduğunu kaydetti. Özellikle çocuklar için ciddi düşme tehlikesi oluşturan poliklinik katındaki havalandırma boşluklarını görüntü estetiğini bozmayacak şekilde güvenlik ağı ile kapladıklarını ifade eden Yakıt, “Bu ağlar sayesinde çocuklar hastanemizde güvenli bir şekilde dolaşabilecek ve anne babaların çocuklarının bu boşluklardan düşme gibi bir endişeleri kalmayacaktır” dedi.

Yakıt, önemli olanın herhangi bir kaza olmadan önlem almak olduğunun altını çizerek, “Bu güne kadar düşme olayı olmadı ancak biz hasta ve çalışanlarımızın güvenliğini önemsediğimiz için böyle bir riski yok etmek adına bir çalışma yaptık” diye konuştu.

Hastaneye çocukları ile gelen anne ve babalar da uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.