banner417
banner444
03 Kasım 2015 Salı 16:05
525 Okunma
İçişleri Bakanlığından
banner416

ANKARA (AA) - İçişleri Bakanlığı, aranan teröristlerin daha hızlı yakalanması için harekete geçerek kısa film hazırlattı. Teröristlerin fotoğraflarının da yer aldığı film, sosyal paylaşım sitelerine ve video paylaşım sitesi Youtube'a yüklendi. 

İçişleri Bakanlığı, Terörle Mücadele Kanunu Kapsamına Giren Suçların Faillerinin Yakalanmasına Yardımcı Olanlara Verilecek Ödül Hakkında Yönetmelik kapsamında www.terorarananlar.pol.tr/ adresli internet sayfasını faaliyete sokulmasının ardından "sosyal" atağa geçti. 

Bakanlık "https://www.facebook.com/arananteroristler" ile "https://twitter.com/terorarananlar" linklerinden ulaşılan iki ayrı hesap açtı. Bu hesaplar ile video paylaşım sitesi Youtube'a da aranan teröristlerin kimlik bilgileri, Alo Terör İhbar Hattı ve ihbarcılara verilecek ödüllerin anlatıldığı film yüklendi.

Bakanlığın filmi bir çok kişi tarafından "beğenilerek", kendi sayfaları aracılığıyla da paylaşıldı. 

- Filmin içeriği

"Teröre hep birlikte dur diyelim" ifadeleriyle başlayan filmde, aranan teröristlere ilişkin ihbarda bulunmak isteyenler için "Alo Terör 140" ihbar hattının devrede olduğu hatırlatıldı.  

Videoda kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri kategoride yer alan teröristlere ilişkin ihbarların doğru çıkması halinde ihbarcılara 200 bin liradan 4 milyon Türk lirasına kadar ödül verileceği anlatıldı. Filmde, Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçların önlenmesi ve aydınlatılmasına yardımcı olanlarla, faillerinin yakalanmasını sağlayacakların kimliklerinin, devlet sırrı kapsamında, kesinlikle gizli tutulacağı da vurgulandı.

İhbarların şahsen, yazılı, sözlü veya elektronik ortamda, emniyet ve jandarmanın terörle mücadele birimleri ile diğer güvenlik birimlerine, yurtdışında da elçilik ve konsolosluklara yapılabileceği belirtildi.  

Aranan teröristlere yönelik ihbarlar yurt genelinde 155 polis, 156 jandarma ve 140 Alo Terör İhbar hatlarına da yapılabiliyor.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426