banner417
banner425
05 Ekim 2015 Pazartesi 13:07
21 Okunma
İHH Konya Şubesi'nden Afrika'ya su kuyusu
banner416

KONYA (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi, Afrika ülkeleri Somali, Çad ve Sudan'da 5 su kuyusu açtırdı.

Konya İHH Basın Koordinatörü Selim Tosun, yaptığı yazılı açıklamada, bazı Afrika ülkelerinde temiz suya büyük ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Suya erişimin yetersiz olmasının birçok hastalığı da beraberinde getirdiğini ifade eden Tosun, içme suyu sağlayan kuyuların açılmasının, çocuk ölümlerinin önüne geçtiğini ve suya ulaşmak için kilometrelerce yürümek zorunda kalan insanların günlük hayatlarını kolaylaştığını bildirdi.

Tosun, İHH'nın 2005'ten buyana bölgede yüzlerce su kuyusu açtığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Afrika'da su kuyularının dışında cami, mescit, yetimhaneler yaptık. Katarakt ameliyatları gerçekleştirdik ve yetimlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere bu ve buna benzer birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Bölgede su kuyusu açmaya devam ediyoruz. Son olarak bağışçılarımızın destekleriyle Somali'de 3, Çad'da 1 ve Sudan'da 1 adet olmak üzere toplamda 5 su kuyusunu Afrikalı insanların hizmetine sunduk. Şu an itibarıyla bu kuyulardan binlerce insan istifade edebiliyor. Gerçekleştirdiğimiz faaliyetler bölgede Müslüman kesimi Hristiyanlaştırmaya yönelik misyoner çalışmalara da büyük ölçekte engel oluyor."

Tosun, hayırseverlerin 4 bin dolar karşılığında bir su kuyusu açtırabileceklerini veya daha küçük bağışlarla su kuyusu fonuna destek olabileceklerini bildirdi.

Anahtar Kelimeler:
İHHKonya İHH
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426