banner417
25 Aralık 2014 Perşembe 12:15
26 Okunma
İkinci Cumhurbaşkanı İnönü memleketi Malatya'da anıldı
banner416

MALATYA (AA) - İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü, ölümünün 41. yılında memleketi Malatya'da anıldı.

Malatya Valiliği önündeki İsmet İnönü Anıtı'nda düzenlenen tören, Vali Süleyman Kamçı,  2. Ordu Komutanlığı Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Metin Alpcan ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün'ün anıta çelenk sunmasıyla başladı. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

Törene katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, tören alanına girmek isteyen vatandaşlardan davetiye istendiğini öne sürerek tepki gösterdi. CHP İl Başkanı Enver Kiraz, törenin ardından partililerle anıta çelenk sundu.

Çelenk sunumunun ardından basın açıklaması yapan Ağbaba, hemşehrileri İsmet İnönü'nün Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün en yakın silah arkadaşı ve dünya tarihine geçmiş bir siyasetçi olduğunu belirtti.

Tören alanında yaşananlara değinen Ağbaba, vatandaşların tören alanına girmesine izin verilmediğini ve davetiye istendiğini iddia etti.

Ağbaba, "Buradaki protokol yetkililerini kınıyorum. Malatya'ya özgü bir protokol yapmaya çalışıyorlar. Burada artık hiçbir protokole katılmayacağımı söylemek istiyorum" dedi. 

Anahtar Kelimeler:
Malatyaİsmet İnönüAnma
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64