banner417
banner425
22 Ocak 2015 Perşembe 11:21
54 Okunma
Ilgaz Dağı'nda sömestir bereketi
banner416

ÇANKIRI (AA) - Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Ilgaz Dağı'nda bulunan oteller, yarıyıl tatili öncesindeki rezervasyonlarla yüzde 100 doluluğa ulaştı.

Çankırı Kayak Antrenörleri Derneği Başkanı İmdat Yarım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden biri gösterilen Ilgaz'da hava şartlarının iyi gittiğini söyledi.

Yarı yıl tatili öncesi rezervasyonlarda bereket yaşandığını belirten Yarım, şunları dile getirdi:

"2015 yarıyıl tatili öncesi, otel rezervasyon verilerine baktığımızda geçen yıllara göre çok yüksek seyretmektedir. Yıldıztepe Kayak Merkezi'ndeki otellerde yüzde 100 doluluğa ulaşıldı. Ilgaz, cazibe merkezine dönüştü. Ilgaz'ın hava muhalefetinden fazla etkilenmemesi, rakımının düşük olması, her düzeyde kayakçı için alternatif pistler sunması ve başkente yakınlığı kayak merkezlerini son yıllarda ciddi cazibe merkezi yaptı."

Yarım, beden eğitimi yüksekokullarındaki öğrencilerin de kayak eğitimi için Ilgaz'ı tercih ettiğini kaydederek, talepte fiyatların uygunluğunun da etkili olduğunu anlattı. 

Bölgeye son yıllarda önemli yatırımlar yapıldığını aktaran Yarım, Çankırı Valiliği ve Ilgaz Kaymakamlığının vatandaşların huzur içinde tatil yapması için gereken önlemleri aldığını sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler:
IlgazKayakYoğunluk
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426