İngilizler sokak hayvanları için denize girdi

AYDIN (AA) - Didim'de ikamet eden bir grup İngiliz, belediye barınağındaki sokak hayvanlarının yaşam koşullarına dikkati çekip bağış toplamak amacıyla denize girdi Altınkum'daki bir restoranda sokak hayvanları yararına düzenlenen etkinliğe...

İngilizler sokak hayvanları için denize girdi

banner390

AYDIN (AA) - Didim'de ikamet eden bir grup İngiliz, belediye barınağındaki sokak hayvanlarının yaşam koşullarına dikkati çekip bağış toplamak amacıyla denize girdi 

Altınkum'daki bir restoranda sokak hayvanları yararına düzenlenen etkinliğe katılan Didim Hayvan Dostları Derneği üyesi İngilizler, üzerinde köpek figürlerinin bulunduğu kostümlerle denize girerek yaklaşık 1 saat soğuk suda durdu.

Havanın soğuk olmasına aldırmadan denize giren İngilizler, etkinliğe katılan vatandaşlardan büyük alkış aldı. 

Etkinliğin sonunda belediye barınağındaki sokak hayvanları için kumbaralarla bağış toplandı. 

Didim Hayvan Dostları Derneği Sekreteri Gill Erer, etkinlikte yaptığı açıklamada, sahipsiz sokak hayvanları için 7 yıldır bu faaliyeti düzenlemeye çalıştıklarını aktardı. 

 Geçtiğimiz yıllara göre bu yıl denizin daha soğuk olduğuna dikkat çeken Erer, "Soğuğa aldırış etmedik ve denize girdik. Duyarlı insanlar etkinlikte bağış yaptı. Toplanan paralar barınaktaki sahipsiz hayvanların mama ve ilaç ihtiyaçları için kullanılacak" diye konuştu.  

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.