Irak Başbakanı İbadi: DAEŞ'e en sert yanıtı vereceğiz

Irak Başbakanı İbadi, "Terör örgütü DAEŞ'in kahraman Tazehurmatu'ya saldırısı sırasında kimyasal madde kullanması tüm insanlığa karşı büyük ve düşmanca bir suçtur. Buna en sert yanıtı vereceğiz" dedi.

Irak Başbakanı İbadi: DAEŞ'e en sert yanıtı vereceğiz

banner390

BAĞDAT (AA) - Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, DAEŞ'in Türkmenlerin yaşadığı Kerkük'e bağlı Tazehurmatu kasabasındaki sivillere yönelik saldırısında kimyasal madde kullanmasını "büyük ve düşmanca suç" olarak nitelendirdi.

İbadi, Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamada, "Terör örgütü DAEŞ'in kahraman Tazehurmatu'ya saldırısı sırasında özellikle çocuk ve kadınlara yönelik kimyasal madde kullanması tüm insanlığa karşı büyük ve düşmanca bir suçtur. Buna en sert yanıtı vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Açıklamada ayrıca İbadi'nin, söz konusu saldırıda yaralananların acil tedavisi için uzman sağlık ekibinin bölgeye gönderilmesi ve bu alandaki uluslararası deneyimlerden yararlanma talimatı verdiği aktarıldı.

Tazehurmatu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Haydar, AA muhabirine daha önce yaptığı açıklamada, iki gün önce hastaneye getirilen iki buçuk yaşındaki kız çocuğunun bugün hayatını kaybettiğini söylemişti.


Etiketler; #Dünya

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.