İsmet Yılmaz'ın TBMM Başkanı seçilmesi

SİVAS (AA) - Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz'ın seçilmesi, memleketi Sivas'ta sevinçle karşılandı. AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada,...

İsmet Yılmaz'ın TBMM Başkanı seçilmesi

banner390

SİVAS (AA) - Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz'ın seçilmesi, memleketi Sivas'ta sevinçle karşılandı. 

AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yılmaz'ın TBMM Başkanı seçilmesinin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. 

Bakan Yılmaz'ın, bilgisi, birikimi ve devlet adamlığıyla örnek bir insan olduğunu belirten Şahin, "Sivas adına sevinçliyiz. Sivas, tarihinde ilk kez TBMM Başkanı çıkarttı, ülkemize, milletimize ve Sivasımıza hayırlı olsun" dedi. 

Gerek Türkiye'de gerekse TBMM'de yapılacak çok iş olduğunu dile getiren Şahin, şunları kaydetti:

"Öncelikle TBMM üyelerimize Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz'a güzel bir yetki verdikleri için teşekkür ediyorum. İyi bir tercih, başladığı gibi biten bir seçim oldu. Sayın Bakanımız birikimiyle tecrübesiyle devlet deneyimiyle halkın gönlünde çok iyi bir meclis başkanı olacaktır. İnşallah hem yeni anayasanın yapılması hem ülkeye yapılacak hizmetler, çıkarılacak kanunlar, Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması yönünde TBMM çok daha yoğun bir emek ve mesai verecektir."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.