İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

YOZGAT/ NEVŞEHİR (AA) - Genç Memur-Sen üyeleri Yozgat ve Nevşehir'de, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısını ve üniversitelerdeki provokasyonları kitap okuyarak, protesto etti.Yozgat Cumhuriyet...

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

banner390

YOZGAT/ NEVŞEHİR (AA) - Genç Memur-Sen üyeleri Yozgat ve Nevşehir'de, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısını ve üniversitelerdeki provokasyonları kitap okuyarak, protesto etti.

Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan Genç Memur-Sen üyeleri, yaklaşık yarım saat kitap okudu. Grup adına basın açıklaması yapan Genç Memur-Sen Bozok Üniversitesi temsilcisi Furkan Kadıoğlu, üniversite gençliğini suni ayrımlarla kamplaştırmak, aralarına siyasi fay hatları döşeyerek bilim ortamını yok etmek isteyen karanlık odakların olduğunu ifade etti.

Bu karanlık odaklara karşı ortak bir ses vermek için bugün harekete geçtiklerini belirten Kadıoğlu, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı şehit edildiği terör saldırısını da kınadı. 

- Nevşehir

Nevşehir'de Genç Memur-Sen üyeleri Gülbahçe Parkı önünde toplanarak, kitap okuma eylemi yaptı. 

Grup adına konuşan Genç Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Hüseyin Keser, terör örgütlerinin yaptığı saldırıları kınadıklarını söyledi.

Üniversite gençliğini serinkanlı olmaya ve sağduyulu davranmaya davet eden Keser, "Soylu gençliğin inşası medeniyet değerlerimizin ihyası için kitap okuyarak kendimizi en iyi şekilde yetiştirerek her zaman üzerimize düşeni yapmayı, milletimize karşı bir borç bileceğiz" diye konuştu. 

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.