İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

banner390

KAYSERİ (AA) - Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ve Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Ahmet Övüç, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çelik mesajında, milletin her bir ferdinin İstiklal Marşı'nın her satırını dikkatle okuması gerektiğini belirtti.

Türk milletinin İstiklal Marşını yazdıran bağımsızlık mücadelesinde olduğu gibi vatanı için her zaman ve her koşulda can vermeye hazır olduğunu ifade eden Çelik, mesajını şöyle sürdürdü:

"İçeride ve dışarıda bu vatanı bölmeye çalışanlara dün nasıl bir inanç ve azimle karşı koyduysak bugün de aynı inanç ve azimle karşı koyuyoruz ve koymaya da devam edeceğiz. Milletimizin her bir ferdinin Türk milletinin eseri olan İstiklal Marşı'nın her satırını bir kez daha okuması gerektiğine inanıyorum. Bu vesileyle büyük bir kahramanlık ve fedakarlıkla İstiklal mücadelesi veren atalarımızı ve bu mücadeleyi en iyi şekilde anlatan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum."

- Hiçyılmaz'ın mesajı

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz da İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 95. yıl dönümünde Mehmet Akif Ersoy’u andıklarını belirtti.

Hiçyılmaz, "Milletimiz bağımsızlık uğruna tarih boyunca çok büyük mücadeleler vermiş ve vatanını her zaman canından aziz bilmiştir. Bunun en güzel örneği İstiklal savaşımızdır. İstiklal Marşı bu tarihi şahlanışın, onur ve gurur mücadelesinin önemli bir abidesidir. İstiklal Marşı'ndan saçılan bağımsızlık, özgürlük, millet ve hakkaniyet ışığı yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

- Övüç'ün mesajı

KESOB Başkanı Ahmet Övüç ise İstiklal Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilişinin 95. yıl dönümünü kutlamanın gururu ve mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.

İstiklal Marşı'nın Milli Mücadele ruhunu en iyi şekilde yansıttığını ifade eden Övüç, şunları kaydetti:

"Vatanı ve Milleti için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan milletimizin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı, bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir. Bu vesileyle, İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabulünün 95. yıl dönümünü kutlayarak, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u ve bütün İstiklal kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum. Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın"


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.