İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

- Sivas'ta program düzenlendi

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

banner390

SİVAS (AA) - Sivas'ta İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 95'inci yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Prof. Dr. Necati Erşen Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, burada yaptığı konuşmada, Mehmet Akif Ersoy'un tarihe damgasını vurmuş büyük bir şair olduğunu söyledi.

Ersoy'un fikirleriyle edebiyat ve kültür dünyamızı zenginleştirdiğini belirten Altınsoy, "Türk milletine hatta tüm dünyaya örnek olan milli şairimizin hayatını, düşüncelerini ve edebiyatımızdaki yerini canlı tutmak, özellikle genç nesillere tanıtmak bizim yegane görevlerimiz arasındadır. Mehmet Akif Ersoy kaleminde şiirlerini yazarken, gönlüyle, kalbiyle ve mücadelesiyle destan yazan bir şairdir. O sadece milli bir şair değil, bir mütefekkir bir gönül insanıdırr" ifadelerini kullandı.

Programda öğrenciler tarafından hazırlanan "İstiklal Marşı'nın Yazım Günleri" adlı tiyatro oyunu sergilendi.

9 yaşındaki Şevval Yaren Koç'un okuduğu İstiklal Marşı dinleyenlerden büyük alkış aldı. Programda İstiklal Marşı'nı güzel okuma ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programa, Sivas Valisi Alim Barut, Belediye Başkan Vekili Ahmet Özaydın, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Aykut, İl Kültür Turizm Müdürü Kadir Pürlü ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.