Kanal Çalışmasında Lahit Mezar Bulundu

Düzce Belediyesi ekiplerinin yaptığı kanal çalışması esnasında lahit mezar bulundu. Gece çıkan mezar için Düzce Emniyet Müdürlüğü ekipleri sabaha kadar tarihi mezar başında nöbet tuttu.Düzce Belediyesi’ne ait kepçe ile Dereli Tütüncü...

Kanal Çalışmasında Lahit Mezar Bulundu

banner390
Düzce Belediyesi ekiplerinin yaptığı kanal çalışması esnasında lahit mezar bulundu. Gece çıkan mezar için Düzce Emniyet Müdürlüğü ekipleri sabaha kadar tarihi mezar başında nöbet tuttu.

Düzce Belediyesi’ne ait kepçe ile Dereli Tütüncü mahallesinde 100 Yıl İlkokulu yakınlarında boş arsada kanal açma çalışması yapan ekipler kafatası buldu. Bunun üzerine cinayet olabileceği endişesi ile Düzce Emniyet Müdürlüğü’ne haber veren belediye ekipleri çalışmayı derinleştirince lahit mezara rastladı. Polis nezaretinde kazı çalışmalarına ara verilirken, durum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerine bildirildi. Lahit mezarın etrafı çevrilirken, polis gece boyunca lahit mezar etrafında nöbet tuttu. Sabah saatlerinde Müze Müdürlüğü’nden uzmanlar alana gelerek inceleme yaptı. Lahit mezar müze yetkilileri ve polislerin nezaretinde açılmaya başladı.

Düzce Müze Müdürlüğü uzmanlarının yaptıkları ilk incelemede lahit mezarın Roma dönemine ait olabileceği ifade edildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.