Kar yağışı en çok onları sevindirdi

Kar yağışı en çok onları sevindirdi

banner390

SİVAS (AA) - Sivas'ın Koyulhisar ve Suşehri ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilmesi en çok çocukları sevindirdi.

Okulların tatil edilmesini fırsat bilen çocuklar kar topu oynayarak ve kızak kayarak günün tadını çıkardı. Koyulhisar ilçesine yaklaşık 17 kilometre uzaklıkta bulunan çam ormanlarıyla kaplı Eğriçimen Yaylasında son yağışla kar kalınlığı yer yer 1 metreye kadar ulaştı. Samsun’dan memleketi Koyulhisar ilçesine gelen Sencer Fırat, aracının arkasına iple bağladığı kızakta çocuğunu kaydırarak keyifli anlar yaşadı. Fırat, özlemini çektikleri kar ortamını yaşamak için Samsun'dan memleketlerine geldiklerini söyledi.

Eğriçimen Yaylasının yaz ve kış aylarında farklı güzelliklere büründüğünü ifade eden Fırat, "Çam ormanlarıyla çevrili yaylamız her mevsimde farklı bir güzellik oluşturuyor. Beyaz gelinliğini giymiş yaylamızda çocuğumuzu eğlendirmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Suşehri ilçesinde de okulların tatil edilmesini fırsat bilen bazı çocuklar, kartopu oynayıp kızaklarıyla kaydı.İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.