Karadağ‘da bulunan 250 gr dolaman görenleri şaşırtıyor

Karaman’da büyük ilgi gören ve afrodizyak özelliği olduğu belirtilen 'dolaman' mantarını toplayan vatandaşlar, gün geçtikten daha büyük dolamanlar bulmaya başladı. 

Karadağ‘da bulunan 250 gr dolaman görenleri şaşırtıyor

banner390
Karadağ‘da bulunan 250 gr dolaman görenleri şaşırtıyor
İlgili Galeriye Git
Hemen her yerde yetişebilen ancak oldukça nadir bulunan bir tür olan domalan, özellikle Karaman ve yöresinde vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Görünümüyle patatesi andıran dolaman mantarını tadıyla etten farksız bir lezzet sunuyor. Bugünlerde Karadağ'ın etekleri dolaman toplayan vatandaşlardan geçilmiyor. Karadağ´ın eteklerindeki uçsuz bucaksız ovada yediden yetmişe dolaman toplayan vatandaşlar, buldukları dolamanlar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Karadağ’ın eteklerinde dolaman toplayan vatandaşın bulduğu 250 gr dolaman, herkesi hayrete düşürdü. 250 gr olan dolaman karşısında, diğer dolaman toplayan vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Karadağ’da bulunan 250 gr dolaman şu ana kadar 2016 yılında bulunan dolamanlar arasında rekor seviyede bulunuyor.

Yaklaşık 80 yıldır bu bölgede dolaman mantarı toplayan vatandaşlar daha büyük dolamanların da çıkabileceğini, ancak dolaman mantarından anlayanların bunu bulabileceğini belirtti.
 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Murat - 8 ay önce
O mantarın ismi domalan dgl dolaman aha inanmazsan dayıya sor