Karaman'dan 'Dolandırıcılık' uyarısı

"Bankalara ödenen masrafın geri ödenmesine aracılık etmek" vaadiyle yapılan dolandırıcılık teşebbüsleri hakkında Karaman'da yaşayan ve bu dolandırıcılar tarafından aranan ismini vermek istemeyen B.E. (47) vatandaş halkımızı bu dolandırıcılara inanmamaları konusunda halkımızı uyardı.

Karaman'dan 'Dolandırıcılık' uyarısı

banner390

İsmini vermek istemeyen Karamanlı bir vatandaş, birlik adının kullanılması suretiyle yapılan dolandırıcılık teşebbüsleri hakkında halkımıza uyarılarda bulundu. Açıklamasında; son günlerde, kendilerini Birlik personeli veya Birlik ile anlaşmalı kuruluş yetkilisi olarak tanıtan bazı kişilerin, banka müşterilerini telefonla arayarak bankalara ödedikleri ücret, masraf ve komisyonların kendilerine geri ödenmesine aracılık edecekleri vaadiyle müşterilerin kişisel bilgilerini talep ettiklerini söyledi.

Bu vaatlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulanan B.E. (47), şu ifadelere yer verildi:  "Türkiye Bankalar Birliğinin, çalışanları ve/veya anlaşmalı kuruluşlar eliyle bankaların müşterilerinin bankalara ödedikleri ücret, masraf ve komisyonların geri ödenmesine yönelik bir çalışması ve görevi bulunmamaktadır. Kendilerini Birlik çalışanı veya Birlik ile anlaşmalı kuruluş yetkilisi olarak tanıtan kişilere kesinlikle itibar edilmemeli, bir dolandırıcılık olayına maruz kalınmamasını teminen kişisel bilgiler asla paylaşılmamalıdır. Bu kişiler hakkında ilgili kurumlar nezdinde suç duyurusunda bulunulmalıdır."


Kaynak: Karamangundem Haber Merkezi
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.