Karaman’da “TURQUALİTY Eğitimi” Verildi

Karaman’da “TURQUALİTY Eğitimi” Verildi

Karaman’da “TURQUALİTY Eğitimi” Verildi

banner390
Karaman’da “TURQUALİTY Eğitimi” Verildi
İlgili Galeriye Git

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi (KMU-PTTO) ve Karaman Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü işbirliği ile Karaman OSB Müdürlüğü toplantı salonunda TURQUALİTY Eğitimi gerçekleşti.
Gerçekleşen programda TURQUALİTY hakkında bilgiler verildi.
TURQUALİTY, Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programıdır. Günümüzde gittikçe ağırlaşan rekabet koşulları ve değişen tüketim kalıpları, uluslararası arenada yer almak isteyen şirketleri, daha fazla katma değer ve daha fazla Pazar payı anlamına gelen güçlü markalar oluşturmaya teşvik ediyor.
Tekstil ve hazır giyim, otomotiv, elektronik, gıda gibi rekabetçi sektörlerimiz açısından ihracatta markalaşmanın önemi gün geçtikçe daha da artmaktadır. TURQUALITY ülkemizin rekabet avantajını elinde bulundurduğu ve markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarına sahip firmaların, üretimlerinden pazarlamalarına, satışlarından satış sonrası hizmetlere kadar bütün süreçleri kapsayacak şekilde yönetsel bilgi birikimi, kurumsallaşma ve gelişimlerini sağlamak suretiyle uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla global bir oyuncu olabilmeleri amacıyla oluşturulmuş destek platformudur.
Vizyonunu "10 yılda 10 dünya markası oluşturmak" olarak belirleyen TURQUALITY buna ulaşmak için marka oluşturma potansiyeli olan firmaları belirleyerek oluşturulan destek platformu çerçevesinde desteklemeyi hedefliyor.
117 firmanın 128 markası TURQUALİTY destekleme programından, 65 firmanın 65 markası marka destek programından faydalanmakta.
 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.