Karaman'daki istismar iddiası

- KAİMDER: "Olayın basında ve sosyal medyada yer bulmasıyla suç isnat edilen kişi üzerinden ve birtakım gerçek dışı ifadelerle, konunun milli ve manevi değerleri önemseyen kurumları karalama kampanyasına dönüştürüldüğüne tanık oluyoruz"

Karaman'daki istismar iddiası

banner390

KARAMAN (AA) - Karaman İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'nden (KAİMDER), Karaman'da sınıf öğretmeninin bazı öğrencilere yönelik istismarda bulunduğu iddialarına ilişkin yapılan açıklamada, "Olayın basında ve sosyal medyada yer bulmasıyla suç isnat edilen kişi üzerinden ve birtakım gerçek dışı ifadelerle, konunun milli ve manevi değerleri önemseyen kurumları karalama kampanyasına dönüştürüldüğüne tanık oluyoruz" ifadelerine yer verildi.

Yazılı açıklamada, Karaman'da yaşandığı iddia edilen ve savcılık tarafından gizlilik kararı bulunan olaydan dernek olarak derin üzüntü duyulduğu ve yaşandığı iddia edilen olayı şiddetle lanetledikleri belirtildi.

Bu olay bahane edilerek gerçeğe aykırı bir şekilde camialarını ve dernek tüzel kişiliğini rencide eden haberler yapıldığının vurgulandığı açıklamada, "Derneğimiz kasıtlı ve organize bir şekilde yıpratılmaya çalışılmakta, gizlilik kararı olan, haber yasağı bulunan bir dosyada fail ismi belirtilmediği halde, kurum bilgilerimiz verilerek derneğimiz ve camiamız adeta linç operasyonuna maruz bırakılmaktadır" ifadeleri kullanıldı.

Derneğin haberlerde doğrudan hedef gösterilmesinin kasıt içerdiğine ve bunun operasyonel bir harekete dönüştürüldüğüne işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Belirli bir kesim, 'suç ve cezanın şahsiliği' ilkesini bildiği halde bunu göz ardı ederek, soruşturmanın devam ettiği bir süreçte derneğimizi bu iğrenç fiil ve faille özdeşleştirmek istemektedir. Öncelikle bilinmelidir ki olayın faili olarak zikredilen kişinin derneğimizle ve İmam Hatip camiasıyla üyelik dahil hiçbir irtibatı bulunmamaktadır.

Olayın basında ve sosyal medyada yer bulmasıyla suç isnat edilen kişi üzerinden ve birtakım gerçek dışı ifadelerle, konunun milli ve manevi değerleri önemseyen kurumları karalama kampanyasına dönüştürüldüğüne tanık oluyoruz. Derneğimiz suçun bir parçasıymış gibi gösterilmek suretiyle, dernek faaliyetlerinin önüne set çekilmek istenilmekte, iftiraya maruz bırakılmaktadır. Mahkemesi devam eden ve olayda adı geçen şahsın suçunun sübutu halinde idam dahil en ağır ceza ile cezalandırılması talebimiz, temennimiz ve duamızdır. Söz konusu şahıs ve olayla derneğimizi ilişkilendirmeye çalışan kişi ve kurumlarla ilgili de suç duyurusunda bulunduğumuzu, olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna ilan ederiz."


Etiketler; #kaimder #Karaman

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.