Karaman'daki istismar iddiası

- Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı: - "İlgili şüphelinin, Karaman'da 10 küçük mağdura farklı zamanlarda cinsel istismarda bulunduğu kanaatine varılmış olup, bu konuda Karaman Ağır Ceza Mahkemesinde kamu davası açılmıştır"

Karaman'daki istismar iddiası

banner390

KARAMAN (AA) - Karaman Cumhuriyet Başsavcılığından, bir sınıf öğretmeninin bazı öğrencilere yönelik istismarda bulunduğu iddialarına ilişkin, "Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında ilgili şüphelinin, Karaman'da 10 küçük mağdura farklı zamanlarda cinsel istismarda bulunduğu kanaatine varılmış olup, bu konuda Karaman Ağır Ceza Mahkemesinde kamu davası açılmıştır" açıklamasında bulunuldu.

Yazılı açıklamada, bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medya hesaplarında "Karaman'da cinsel istismar" başlığı adı altında verilen haberlerde, soruşturmayı yürüten Karaman Cumhuriyet Savcısı Murat Ünlü'nün, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından 14 Mart 2016'da görevinden alındığı, mağdur sayısının 45 olduğu, dosyanın kapatılacağı yönünde daha önceki basın bildirisine rağmen gerçekle bağdaşmayan yanlış bilgilerin yayınlandığının görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu konularla ilgili; öncelikle soruşturmayı yürütmekle görevli Cumhuriyet Savcısı Murat Ünlü, iddiaların aksine halen Karaman Cumhuriyet Savcısı olarak görevinin başında olup, söz konusu soruşturmayı da bizzat yürütmüş ve bugün itibariyle soruşturmamız sonuçlandırılmıştır. Yine ilgili haberlerde yanlış olarak, mağdur sayısının 45 olarak bildirildiği görülmektedir. Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında ilgili şüphelinin, Karaman'da 10 küçük mağdura farklı zamanlarda cinsel istismarda bulunduğu kanaatine varılmış olup, bu konuda Karaman Ağır Ceza Mahkemesinde kamu davası açılmıştır. Başsavcılığımızca son derece hassas bir şekilde yürütülen bu soruşturmayı bugün itibariyle sonuçlandırmış bulunmaktayız."


Etiketler; #Karaman

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.