Kayseri'den Bayırbucak Türkmenlerine yardım

- 2 tır yardım malzemesi, bölgeye uğurlandı

Kayseri'den Bayırbucak Türkmenlerine yardım

banner390

KAYSERİ (AA) - Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde Verenel Derneği öncülüğünde başlatılan kampanyası kapsamında toplanan 2 tır yardım malzemesi, Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi.

Kaymakamlığın koordinatörlüğünde ilçe halkının desteğiyle toplanan 2 tır yardım malzemesinin uğurlanması için ilçe meydanında tören düzenlendi.

Kaymakam Metin Esen, burada yaptığı açıklamada, ilçe halkının Bayırbucak Türkmenlerine yardım için kısa sürede seferber olduğunu belirtti.

Vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür eden Esen, "Çevremizdeki ateş çemberinden kaçarak ilçemize gelen kardeşlerimize yardımcı oluyoruz ve onlara her türlü imkanı sunuyoruz. Yahyalı, Suriyeli vatandaşlarımıza ve mağdur durumda olan Türkmenlere yardım konusunda adeta seferber oldu" dedi.

Belediye Başkanı Esat Öztürk de Yahyalı'nın her zaman mağdurun yanında olduğunu, bu kampanyayla da Bayırbucak Türkmenlerine yardım ulaştırılacağını kaydetti.

Açıklamaların ardından, un, battaniye, kıyafet, halı, kilim, patates ve soğan gibi malzemelerin konulduğu 2 tır, Suriye'ye doğru yola çıktı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.