Kayseri'de kız öğrencinin cinsel istismara uğradığı iddiası

- Bazı gruplar olaya tepki gösterdi

Kayseri'de kız öğrencinin cinsel istismara uğradığı iddiası

banner390

KAYSERİ (AA) - Kayseri'de lise öğrencisi kızın uğradığı cinsel istismar sonucu intihar ettiği iddiası üzerine bir araya gelen grup üyeleri, olayı protesto etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan grup sloganlar atarak, lise öğrencisi Cansel B.K'nin intiharıyla ilgili iddialara tepki gösterdi.

Grup adına açıklama yapan Kayseri Kadın Dayanışma Derneği üyesi Feride Daşkın, olayda ihmali olan herkesin cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirten Daşkın, şöyle konuştu:

"Hiçbir şey Cansel'i geri getirmeyecek biliyoruz ama yargılama sürecinde de dosyanın takipçisi olacağız. Birçok davada gördüğümüz mağdurun suçlu konumuna düşürülmeye çalışıldığı oyunlara izin vermeyeceğiz. Daha önce olduğu gibi bundan sonra da toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin sol bulması, kadına yönelik her türlü ayrımcılığın ortadan kalkması, çocuğa ve kadına yönelik her türlü şiddet ve cinsel şiddete karşı yaşam hakkımız için mücadeleye devam edeceğiz."

Grup, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

Lise öğrencisi Cansel B.K, 17 Şubat Çarşamba günü polis memuru babasının beylik tabancısıyla intihar etmiş, genç kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla matematik öğretmeni B.Ö. tutuklanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.