Kazakistan Dışişleri Bakanı İdrissov Türkiye’yi Ziyaret Edecek

Dışişleri Bakanlığı, Kazakistan Dışişleri Bakanı Erlan İdrissov’un Türkiye’ye resmi bir ziyaret gerçekleştireceğini açıkladı.Bakanlıktan yapılan açıklamada, Kazakistan Dışişleri Bakanı İdrissov’un, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun...

Kazakistan Dışişleri Bakanı İdrissov Türkiye’yi Ziyaret Edecek

banner390
Dışişleri Bakanlığı, Kazakistan Dışişleri Bakanı Erlan İdrissov’un Türkiye’ye resmi bir ziyaret gerçekleştireceğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Kazakistan Dışişleri Bakanı İdrissov’un, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun davetine icabetle 29 Aralık 2014 tarihinde resmi bir ziyaret gerçekleştireceği belirtilerek " Ziyaret vesilesiyle, 2015 yılında Kazakistan’da düzenlenecek Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin hazırlıklarının ele alınacağı Türkiye-Kazakistan Ortak Stratejik Planlama Grubu’nun II. Toplantısı da gerçekleştirilecektir" denildi.

Ziyaret sırasında yapılacak görüşmelerde, Kazakistan’la ilişkilerin ve işbirliğinin her alanda ileriye taşınması imkanları ile bölgesel ve uluslararası gelişmelerin ele alınacağı kaydedilerek şöyle denildi:

"Sözkonusu ziyaret dost ve kardeş Kazakistan’la ilişkilerimizdeki ivmenin güçlenerek devam etmesine katkı sağlayacaktır."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.