Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu

- AK Parti Konya İl Başkanı ile Gençlik ve Kadın Kolları üyeleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu

banner390

KONYA (AA) - AK Parti Konya İl Başkanlığınca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, partisinin Olağan Kurultayı ve Grup Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

İl Başkanı Musa Arat, Gençlik ve Kadın Kolları üyeleri birlikte Konya Adliyesi'ne gelerek, suç duyurusu dilekçesini savcılığa verdi.

Arat, adliye önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarında ve sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla "çirkin tavrını" sürdürdüğünü söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eleştirilerden öte hakaret ettiğini belirten Arat, bu nedenle suç duyurusunda bulunmaya geldiklerini bildirdi.

Arat, Türkiye'nin iç ve dış sıkıntılarıyla uğraşırken, Kılıçdaroğlu'nun da Cumhurbaşkanı'na eleştiri ve hakaretlerini sürdürdüğünü ifade ederek, şöyle konuştu:

"Kılıçdaroğlu, şeref ve haysiyetten bahsediyor ve Sayın Cumhurbaşkanı'mıza diktatör yakıştırmasında bulunuyor. Biz şunu ifade etmek istiyoruz, Sayın Cumhurbaşkanı'mız bu ülkede halkımızın yüzde 52 oy oranıyla seçmiş olduğu ilk cumhurbaşkanıdır. Kılıçdaroğlu'nun bu tür söylemleri, Cumhurbaşkanı'mızın şahsından öte o yüzde 52'ye hakaret niteliği taşımaktadır. Kılıçdaroğlu'nun bu isnat ve ithamları, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, onu seven ve ona oy veren biz vatandaşlara yönelik ağır birer hakarettir. Bu sebeple her vatandaşın, şahsen cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunmasını tavsiye ediyorum."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.