Kırşehir'deki olaylarla ilgili davalar

- Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi, HDP Kırşehir İl Başkanlığı binası ve bir iş yerinin tahrip edilmesiyle ilgili tutuklu yargılanan 7 sanığın tahliyesine karar verdi

Kırşehir'deki olaylarla ilgili davalar

banner390

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, 8 Eylül'de düzenlenen "teröre lanet yürüyüşü" sonrasında çıkan olaylarda HDP Kırşehir İl Başkanlığı binası ve bir iş yerinin tahrip edilmesiyle ilgili tutuklu yargılanan 7 sanık tahliye edildi.

Alınan bilgiye göre, her iki davanın ilk duruşmalarının ardından sanık avukatları, 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nin 7 sanık hakkında verdiği tutukluluğun devamına ilişkin karara itirazda bulundu.

İtirazı görüşen Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, HDP Kırşehir İl Başkanlığı binası ve bir iş yerinin tahrip edilmesi davalarından tutuklu yargılanan Muhammet Eker, Yunus Sağır, Burak Irmak, Tugay Aytemir, İlyas Çetin, Yasin Güler ve Çağlar Aslan'ın tahliyelerine karar verdi. 

Kırşehir'de, 8 Eylül'deki "teröre lanet yürüyüşü" sonrasında çıkan olaylarda HDP Kırşehir İl Başkanlığı binası ve bir iş yerinin tahrip edilmesiyle ilgili 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde ayrı ayrı davalar açılmıştı. 

Davaların ilk duruşmalarında mahkeme, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına ve dosyaların Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki bir kitabevinin yakılmasıyla ilgili dava dosyasıyla birleştirilmesine karar vermişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.