Kırşehir'deki olaylarla ilgili davalar

- Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi, 3. Asliye Ceza Mahkemesinin HDP Kırşehir İl Başkanlığı binası, bir tatlı salonu ve bir çay ocağının tahrip edilmesiyle ilgili dosyaların birleştirilmesine "muvafakat vermedi" - Her iki mahkemenin görevsizlik kararı verdiği dosyalar, Yargıtaya gönderilecek

Kırşehir'deki olaylarla ilgili davalar

banner390

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de 8 Eylül'de düzenlenen "teröre lanet yürüyüşü" sonrasında çıkan olaylara ilişkin açılan 4 davanın görüleceği mahkemeye Yargıtay karar verecek.

Alınan bilgiye göre, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, 3. Asliye Ceza Mahkemesinin tatlı salonu, çay ocağı ve HDP Kırşehir İl Başkanlığı binasının tahrip edilmesiyle ilgili üç ayrı dosyanın, Ağır Ceza Mahkemesinde görülen kitabevinin yakılması davasıyla birleştirilmesi kararını görüştü.

Birleştirme kararına "muvafakat vermeyen" mahkeme heyeti, dosyaları Yargıtaya gönderilmek üzere iade etti.

Davaların görüleceği mahkemeye Yargıtay 5. Ceza Dairesi karar verecek.

Kırşehir'de, 8 Eylül'de düzenlenen "teröre lanet yürüyüşü" sonrasında çıkan olayların ardından bir kitabevinin yakılmasıyla ilgili dava Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde, HDP Kırşehir İl Başkanlığı binası, tatlı salonu ve çay ocağının tahrip edilmesi davaları da 3. Asliye Ceza Mahkemesinde açılmıştı.

3. Asliye Ceza Mahkemesi, HDP Kırşehir İl Başkanlığı binasının tahrip edilmesi ilgili davanın ikinci duruşmasında, tatlı salonu ve çay ocağının tahrip edilmesiyle ilgili davaların da ilk duruşmalarında "görevsizlik" kararı vererek dosyaların Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde açılan kitabevinin yakılmasıyla ilgili davayla birleştirilmesine hükmetmişti. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.