Kobani’deki Savaş, Tren Seferlerini Aksattı

Suriye’nin Kobani kentinde yaşanan çatışmalardan bu yana Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde tren seferleri güvenlik gerekçesiyle iptal oldu.Suriye’nin Kobani kentinde terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile YPG güçleri arasında...

Kobani’deki Savaş, Tren Seferlerini Aksattı

Suriye’nin Kobani kentinde yaşanan çatışmalardan bu yana Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde tren seferleri güvenlik gerekçesiyle iptal oldu.

Suriye’nin Kobani kentinde terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile YPG güçleri arasında yaşanan çatışmalardan dolayı Suriye sınırları içerisindeki tren hatları zarar gördü. Tren hatlarının zarar gördüğü kısmın Kobani’de yaşanan çatışmalı ortamın içerisinde kalması nedeniyle tren seferleri yaklaşık 37 gündür yapılamıyor.

Nusaybin-Gaziantep tren seferlerin geçici olarak yapılamadığından dolayı güzergahta bulunan Ceylanpınar Tren İstasyonu’na uzun süreden bu yana tren gelmediğini ifade eden Ömer Koyuncu, “Tren seferlerinin iptal olması ilçemiz için bir kayıptır. İnşallah Kobani’deki savaş sona erer de iptal olan tren seferleri yeniden başlar” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.