banner417
banner425
19 Ekim 2014 Pazar 14:50
24 Okunma
Kocası Tarafından Öldürülen Kadının Cenazesinde İmam “helallik” Almayı Unuttu
banner416
Eskişehir’de, dün kocası tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürülen kadının cenaze namazında imam, cemaatten “helallik” almayı unuttu. Cemaat tarafından uyarılan imam, cenaze namazının ardından durumu fark ederek “helallik” istedi.

Dün yaşanan olayda; bir şirkette şoför olarak çalışan Halil K. (45), İstiklal Mahallesi İki Eylül Caddesi’ndeki bir iş hanında bulunan bürolarda temizlik işçisi olarak çalışan karısı Huriye K.’nin (40) iş arkadaşı ile kendisini aldattığı iddiası üzerine yanında getirdiği av tüfeğiyle vurarak karısını doğum gününde öldürmüştü. Cinayetin ardından zanlının elindeki ekmek bıçağı ile güvenlik görevlilerine saldırdığı, polis ekipleri tarafından etkisiz hale getirildiği sırada ise “Eşimi ben öldürdüm” şeklinde bağırdığı ortaya çıktı. Zanlının ilk ifadesinde de, eşinin kendisini başka erkeklerle aldattığını, bunu gururuna yediremeyerek evde bulunan av tüfeğini paspasa sararak olay yerine gittiğini, olay yerinde eşine 4-5 el ateş ettiğini söylediği öğrenildi.

İMAM “HELALLİK” İSTEMEYİ UNUTTU

Öte yandan dün tam da doğum gününde kocası tarafından vurularak öldürülen Huriye K.’nin cenazesi, otopsinin ardından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morgundan alınarak Ertuğrulgazi Mahallesi’ndeki evine götürüldü. Burada helallik alınmasının ardından Huriye K.’nin cenazesi, Altınevler Camii’ne getirildi. Burada öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı esnasında imam, namazdan önce gerçekleşmesi gereken “helallik alma”yı unutarak namaza başladı. Namazının ardından imam, cemaat tarafından “helallik almadın” şeklinde uyarıldı. Daha sonra hatasını fark eden imam, “helallik” aldı. Huriye K.’nin cenazesi, Merkez Akpınar Köyü mezarlığına defnedildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426